Muzyka bez ZAIKS do sklepów i marketów - Muzyka bez opłat Victor11 - Victor11 - muzyka bez opłat, muzyka do gabinetu, salonu

Przejdź do treści

Muzyka bez ZAIKS do sklepów i marketów

Victor11 - muzyka bez opłat, muzyka do gabinetu, salonu
Opublikowany przez w Muzyka ·
Tags: sklepklimatpraca


Wchodząc do sklepu odzieżowego, hipermarketu czy sklepiku osiedlowego wszędzie słyszymy muzykę. To właśnie muzyka decyduje o klimacie tego miejsca, natomiast klimat ma wpływ na to czy dane miejsce zalicza się do sklepów lubianych i chętnie odwiedzanych czy wręcz przeciwnie. Nastrój miejsca, w którym dokonujemy zakupów znacząco wpływa na ich wielkość. Jeśli podoba nam się w tym miejscu, zostaniemy tu dłużej i z pewnością dorzucimy coś jeszcze do naszego koszyka.

Prowadzisz działalność handlową i zastanawiasz się co zrobić, aby przyciągnąć i zatrzymać na dłużej u siebie klienta? Zadbaj o przyjemny nastrój w Twoim lokalu. Jak już wspomniano wcześniej, jednym z sposobów stworzenia klimatu jest odpowiednia muzyka.

Ale jaka jest odpowiednia muzyka dla Ciebie?

Musisz odpowiedzieć sobie na przykładowe pytania:
·         Do kogo skierowana jest moja oferta? (firmy, przedsiębiorstwa, klient indywidualny)
·         Kim jest nasz klient? (wiek, zainteresowania)
·         Na co Klient zwraca uwagę (wystrój, muzyka)
·         Jaki nastrój chcesz stworzyć w lokalu? (elegancki, swobodny, sportowy)

Wiedząc kto odwiedza Twój lokal możesz zacząć wybierać muzykę. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z odzieżą dla młodzieży to muzyka powinna być raczej dynamiczna, żywiołowa, aby młodzi ludzi czuli się swobodnie wybierając coś dla siebie. Jeśli nie kupią tym razem, to z pewnością wrócą, bo wiedzą że w tym sklepie panuje ,,fajna” atmosfera, o której powiedzą również swoim znajomym. Z kolei prowadząc butik z ekskluzywną odzieżą czy biżuterią muzyka musi być bardziej wyważona, spokojna, ma ona stanowić jedynie przyjemne tło dokonywanym tu zakupom. Nie może być ona też za głośna, aby nie rozpraszać i nie irytować potencjalnych klientów.

A może w ogóle zrezygnować z muzyki?

Jeśli się nad tym zastanawiasz to proponuję zwrócić uwagę na to co się dzieje w dużych sklepach czy hipermarketach. Ciągłe rozmowy, szum lodówek, odgłosy kas i szeleszczący reklamówek, płaczące dzieci, można by tak wymieniać w nieskończoność, ale czy na pewno chcemy to wszystko słyszeć udając się na zakupy? O ile przyjemniej jest gdy te wszystkie odgłosy ,,zakłócone” są przez dobrze dobraną muzykę. Możemy wtedy spokojnie wybierać to co chcemy, a nie irytować się kolejnym piknięciem kasy.  

Ustaliliśmy już, że muzyka jest koniecznością w sklepie/markecie, ale pytanie teraz skąd wziąć odpowiednią muzykę?

·               Radio – może się wydawać jednym z najprostszych rozwiązań. Ale, ale.. Posiadając radioodbiornik jesteście zobowiązani do opłacania abonamentu RTV, ale to nie jedyne koszty. Odtwarzając muzykę z radia, musicie się liczyć z kontrolami z ZAIKS oraz innych OZZ (Organizacje Zbiorowego Zarządzania), które mają na celu pobranie opłat licencyjnych. Takie koszty przeważnie zależne są od wielkości lokalu, wraz z wzrostem metrażu rosną opłaty. Kolejnym minusem są na pewno reklamy, które rozpraszają uwagę i wprowadzają niepotrzebny chaos.

·              Muzyka z płyt z licencją ZAIKS – w tym przypadku podobnie jak przy odtwarzaniu muzyki z radia, trzeba uzyskać licencje na publiczne odtwarzanie, które niestety są dość drogie. Dodatkowym kosztem jest fakt posiadania kilku płyt, aby mieć zmienny repertuar, nikt nie chce przez 8 czy 12 godzin słuchać jednej płyty.

·       Muzyka pobrana z Internetu – prawda jest taka, że bez zgody autora lub stowarzyszenia zrzeszającego autorów (m.in. ZAIKS, ZPAV) nie możemy odtwarzać publicznie żadnej muzyki. Samowolne odtwarzanie muzyki na forum to łamanie prawa, z czym wiąże się odpowiedzialność karna i finansowa.

·           Muzyka z licencją na publiczne odtwarzanie bez ZAIKS – Muzyka wydawnictwa VICTOR 11 – wybierając naszą muzykę, którą możemy Ci dostarczyć w 3 formach: Płyty CD, DVD, MP3; muzyka na pendrive lub muzyka w formie elektronicznej do pobrania na swój komputer otrzymujesz licencję na publiczne odtwarzanie. Z tym dokumentem, możesz bez obaw i jakichkolwiek dodatkowych opłat słuchać muzyki w swoim lokalu. Nasi Muzycy otrzymują od nas wynagrodzenie, dzięki czemu nie podlegamy żadnej organizacji zrzeszającej autorów. W razie jakiejkolwiek kontroli wystarczy wykazać dowód zakupu oraz licencje otrzymaną od nas.


Oferta wydawnictwa Victor 11 jest na tyle bogata i różnorodna, że z pewnością znajdziesz muzykę, która wpasuje się w Twój lub Twoich klientów gust. Na naszej stronie można znaleźć gotowe pakiety przygotowane pod poszczególne lokale użytkowe, można też skomponować własną składankę lub wybrać pojedyncze płyty.


To Ty decydujesz jaka muzyka będzie Twoją wizytówką!
           Wróć do spisu treści